Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Silniční doprava v ČR

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Silniční doprava v ČR
 
Titulek: Silniční doprava v ČR
Datum vložení: 11.5.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
SILNIČNÍ DOPRAVA zajišťuje přepravu osob i nákladů. Tuto přepravu zajišťují jak podniky se státní účastí, tak i soukromé firmy.
Je nejoblíbenějším a NEJVYUŽÍVANĚJŠÍM typem dopravy. Patří mezi nejflexibilnější a umožňuje spojení v hranicích měst, v rámci celé České republiky, ale také snadné spojení s dalšími metropolemi Evropy. Rozvoj silniční dopravy spočívá hlavně ve výstavbě dálnic, které se Česká republika intenzivne věnuje.
V České republice existuje více než 55 tis. km silnic a dálnic, z toho na evropskou silniční síť typu E připadá 2601 km. Dálniční síť dosahuje dosud jedné třetiny plánovaného stavu. Regionální silniční síť je svojí hustotou dostatečná.
Doprava prošla za poslední léta řadou výrazných změn. Státní monopolní celky se zprivatizovaly do akciových společností nebo vznikly nové přepravní společnosti.
V České republice je ve srovnání se zeměmi EU MALÝ ROZSAH SAMOSTATNÝCH PRUHŮ PRO NEMOTOROVOU DOPRAVU (cyklostezky).
K NEVÝHODÁM dopravních prostředků patří závislost na počasí a rušení dopravního provozu, omezený objem přepravy a rovněž vyloučení nebezpečných nákladů z přepravy.
Silniční doprava je v dnešní době nepostradatelná, i když má mnoho nevýhod k té nejvetší patří ZNEČIŠTĚNÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ.Hodnocení: (hodnotilo 237 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info