Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ekologie

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Ekologie
 
Titulek: Ekologie
Datum vložení: 9.2.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ekologie je přírodní věda, která se obecně zabývá vztahy mezi organismy a vztahy mezi organismy a jejich prostředím.
Ekologie se dá rozdělit do několika systémů.
Např.
Obecná ekologie - zabývá se obecně platnými ekologickými principy
Ekologie moře - má na starosti vztahy mezi organismy a prostředím v mořích
Ekologie lesa - zkoumá vztahy mezi organismy a prostředím v lese

Existuje také ekologie globální, která se zabývá souvislostmi a změnami na celé planetě Zemi a jejich vlivem na život. O globální ekologii si řekneme něco blíže.
Pokud chceme mluvit o globální ekologii, jde spíš o globální problémy. Nejzávažnějším je asi globální oteplování, které by mohlo zapříčinit roztání ledovců na pólech, a tím rozšíření moří a oceánů. Vážnou hrozbou může také být kácení lesů. Každý den se na světě vykácí asi 500 km2 lesa. Dalšími velkými ekoologickými problémy jsou např.: Zmenšování ozonové vrstvy, která brání pronikání UV záření nebo znečišťování ovzduší. Určitě bychom měli tyto problémy řešit a starat se o svoji planetu (např. recyklací).Hodnocení: (hodnotilo 192 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info