Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Křestanství a bible

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Občanská nauka > 304 > Křestanství a bible
 
Titulek: Křestanství a bible
Datum vložení: 25.9.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Křesťanství

Křesťanské náboženství má jednoho boha. Křesťané věří, že se Ježíš Kristus narodil v Betlémě asi v roce 4 př. n. l. a byl seslán jako spasitel, jehož příchod předpovídali židovští proroci. Podle nich se narodil lidským rodičům, avšak při početí byl učiněn zázrak; měl sdělit poselství napřed židům a pak i celému světu. On i jeho žáci souhlasili se Slovem božím stejně jako zázraky, jenž učinil v době, kdy na Zemi reprezentoval boží sílu. Byl odsouzen k smrti ukřižováním představitelem římské nadvlády, avšak třetího dne vstal z mrtvých a ukázal se svým žáků; tento jako poslední čin má být důkazem že existuje posmrtný život.

Bible

Bible je svatou knihou křesťanství. Křesťané věří, že skrze ni mluví k lidem sám Bůh, a proto ji často nazývají Slovem Božím.
Dělí se na Starý zákon, který popisuje stvoření světa, člověka, dějiny izraelského národa a Boží jednání s ním, a na Nový zákon, jehož ústředním tématem je život, učení Ježíše Krista a vznik a počátky křesťanské církve.
Přestože je to kniha velice stará, je dodnes velice aktuální a živá. Rozhodě má co říci i modernímu člověku a na světě je mnoho lidí, kteří mohou upřímně prohlásit, že změnila jejich život
Bible byla napsána v průběhu 1500 let 40 autory. Je už po tisíciletí obrovským zdrojem inspirace pro všechny druhy umění.
Bible byla přeložena do většiny existujících jazyků, výjimkou jsou jazyky málo početných kmenů v odlehlých oblastech, které často nemají ani psanou formu.
Mnoho obecně známých přísloví např. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá atd. pochází z Bible. Byla velkou pomocí a povzbuzením pro náš národ v těžkých dobách.Hodnocení: (hodnotilo 330 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info