Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Legalizace lehkých drog

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ekonomika a Právo > 305 > Legalizace lehkých drog
 
Titulek: Legalizace lehkých drog
Datum vložení: 19.2.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Legalizace měkkých drog Moderní přetechnizovaná doba vedle výhod a vymožeností, které přinesla a přináší, má také své zápory. Jejich kořeny jsou velmi hluboké, vzájemně spjaté a postihnout je v celé šíři zde není dost dobře možné. Položíme-li si otázku, proč právě drogy se staly společenskou problematikou, musíme si odpovědět, že drogy jsou všude kolem nás, staly se součástí našeho života. Posuzujeme je podle toho, zda jsou společností tolerovány (např. tabáka alkohol) či nikoli. Je důležité si uvědomit, že tato hlediska – drogy legální nebo ilegální – nejsou totožná. Domnívám se, že právě tabák a zvláště alkoholjsou velmi rizikové, přesto legální. Mám za to, že výskyt drogového problému nevyloučí sebelepší výchova v nejširším slova smyslu ani prevence. Snad jen opatřeními na co největším počtu společenských rovin (rodina, škola, zdravotnická zař. atd.) by se mohl snížit počet konzumentů a rovněž i rizika související s užíváním drog. Jaká je společnost, ve které žijeme? Především tvrdě materialistická. A proto se domnívám, že v důsl dku toho jsou v souvislosti všude. V drogách se totiž točí velké peníze. A užívá je stále více lidí. Kdo je nejohroženější skupinou v užívání drog? Především 15-20letá mládež. Položme si otázku: byla společnost připravena čelit drogové expanzi? Myslím, že i přes některé varovné hlasy byl tento problém podceněn. Drogové mafie mohly po roce 1989 rychle využít možnosti nového odbytiště. Snadná dostupnost drog a přídech zakázaného ovoce udělaly načeské scéně své. I přes vynaloženou námahu proti drogám dospěl věk prvokonzumentů klesá. K čemu spěje skutečnost, že dvanástiletí „marihuanisté“ už njsou vyjímkou? Vždyť čím je organismus nezralejší, tím snáze se poškozuje, tím větší jsou následky na psychickém vývoji jedince. Je jedno o jakou drugu jde. Je důležité si uvědomit, že zvláště mladí přistupují k drogám velmi lehkomyslně bez znalostí rizik. Závěrem se tedy zeptejme: proč drogy? Myslím, že důvodů k užívání drog je několik. Především se jedinec snaží uniknou před problémy v rodině, ve škole v celé společnosti. Dalším důvodem může být vliv party, zvědavost či nedostatečná vytíženost. Podle mého názoru je jedno, budou-li pro plnoleté legalizovány měkké drogy nebo ne. Ale jsem pro zvýšení prevence u mladistvých.

Hodnocení: (hodnotilo 110 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info