Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Československá republika - československé legie - ruská

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > 301 > Československá republika - československé legie - ruská
 
Titulek: Československá republika - československé legie - ruská
Datum vložení: 15.1.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ruská legie, počtem, činností i dějinným významem největší, vznikla hned na počátku války z podnětu a práce čsl. kolonií v Rusku. Hlavním organisátorem byl L. Tuček. Základem legie stal se dobrovolnický útvar „Česká Družina” (pěší prapor o 4. rotách), který se formoval od 28. srp. 1914 v Kyjevě. Dne 11. říj. byl vysvěcen prapor a 22. říj. odjela již Č. D. na haličskou frontu, kde byla určena k výzvědné službě u 3. ruské armády. Tato družina byla ovšem jen prvním krokem ke zřízení vojska, které se mělo vytvořiti z bývalých rak.-uher. vojáků čsl. národnosti, zajatých Rusy. Nábor dobrovolníků ze zajatců, povolený v pros. 1914 nejvyš. rus. velitelstvím aspoň v omezené míře pro frontový úsek 3. armády u Tarnova, rozmnožil Č. D. poč. roku 1915 o 250 revolučních vojáků z vlasti (novodružiníci).Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info