Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

12. Jazyk v kolektivním jednání

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Maturitní otázky > 500 > 12. Jazyk v kolektivním jednání
 
Titulek: 12. Jazyk v kolektivním jednání
Datum vložení: 15.2.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Stavba schůze a její řízení
Předseda (vedoucí meetingu) se musí na schůzi připravit a schůzi zahajuje. Seznámí ostatní účastníky s tématem a cílem schůze. Jestliže podkladem schůze je referát, uděluje referentovy slovo. Někdy se k referátu pojí ještě koreferát, který podrobněji vysvětluje některé otázky, jež v referátu byly jen naznačeny. Často dává přečíst předseda zápis z minulé schůze, zda a jak byly jeho závěry splněny.
Podstatnou částí schůze je diskuze.
Diskutující musí mluvit srozumitelně a spisovně. Účastníci schůze hovoří jen tehdy, jsou-li osloveni.
Další podstatnou částí schůze je shrnutí toho, co bylo jejím obsahem, k jakým závěrům se došlo.
Zápis: z každé schůze by měl být vyhotoven zápis, měl by být stručný a přehledný a podepsán zapisovatelem a popř. i tím, kdo schůzi řídil (předseda).Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info