Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

HEALTH AND SICKNEES (zdraví a nemoci)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Maturitní otázky > 500 > HEALTH AND SICKNEES (zdraví a nemoci)
 
Titulek: HEALTH AND SICKNEES (zdraví a nemoci)
Datum vložení: 27.5.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
I am pretty healthy. I have never had an operation, and the only time I have been in the hospital was hen I was a child and the measles. I usualy have a slight fever during the winter or have a clod, but nothing servus. When I get a fever, I stay in bed for a few days to rest my body, eat healthy food with lot sof vitamins to get me back on track and ready to continue with my school.
My Brother is not as fortunatle I am. He once broke him arm while playng football. He had to go to the hospital wher the doctor examined him, took some x-rays, and put his arm in a plaster cats. It was very painful, and the doctor gave him some „pain killers“. He had to stay calm for a few keks. When the broken bone had grown together again, Theky took off the plaste rand he had to rehabilitate, in order to gain tohe muscles hehad lost from not being able to use his arm for week.
Hen he was o child he had pneumonia, and he had to stay at the hospital for a few days. He took antibiotcs and the doctors and nurses took good care of him, and he had to stay in bed for quite a while.
As a chisd we got vaccination against some childhood viruses. I think that the best preventiv against getting sice is living a healthy lifestyle, rating healthy food and payng attention to the toxins in our living environment.
We should alwayes seek to have a good healthy diet with lot sof fresh fruit and vegetables, (preferably some witch have been „organically grown“, that is, grown without pesticides), do sports to keep our bodls fit, pay attention to the sinals our bodygives us, and only go to the doctor hen i tis needed.

Our health is possibly the most important thing in our life, so we must také good care o fit.


Jsem docela zdravý. Nikdy jsem nepodstoupil operaci a v nemocnici a v nemocnici jsem byl jenom jednou, když jsem byl malý a měl jsem spalničky. Obvykle mívám v zimě jen lehce zvýšenou teplotu nebo jsem nachlazený, ale není to nic vážného. Když mám horečku, zůstanu několik dní v posteli, abych si odpočinul, a jím zdravá jídla se spoustou vitamínů, abych se brzy dostal zase do formy a mohl se vrátit do školy.
Můj bratr nemá takové štěstí jako já. Jednou si zlomil ruku, když hrál fotbal. Musel jít do nemocnice, kde ho doktor prohlédl, nechal ho zrentgenovat a dal mu zlomeninu do sádry. Bylo to velice bolestivé a doktor mu dal nějaké léky proti bolesti. Musel zůstat v klidu několik týdnů. Když kost konečně srostla, sundali mu sádru a musel chodit na rehabilitace, aby se opět rozpohybovaly svaly na ruce, kterou nemohl několik týdnů hýbat.
Když byl malý, prodělal zápal plic a několik dnů musel být v nemocnici. Bral antibiotika, doktoři a sestry se o něj dobře starali a musel si nějakou dobu poležet v posteli.
V dětském věku býváme očkováni proti různým dětským virům. Myslím si, že nejlepší prevenci proti onemocnění je zdravý způsob života, zdravá strava a ochrana proti toxinům v našem životním prostředí.
Vždycky bychom se měli snažit o zdravý jídelníček se spoustou ovoce a zeleniny (měly bychom dávat přednost „organicky vypěstovaným“ produktům, to znamená těm, při jejichž pěstování nebyly použity pesticidy). Sportujete, abyste se udrželi ve formě, věnujte pozornost signálům, které vám vaše tělo dává a jděte k doktorovi jedině tehdy, když je to skutečně nutné.

Naše zdraví je zřejmě tou nejdůležitější věcí v našem životě, tudíž se o něj musíme dobře starat.Vocabulary Slovní zásoba


Part sof the human body:
Body, head, neck, shoulders, arm, upper arm, elbow. Frearm, hand, Fišer, thumb, chest, stomach, hips, botám, leg knee, shin, calf, foot, ankle,heel, toe, big toe.
Části lidského těla:
Tělo, hlava, krk, ramena, paže, nadloktí, loket, předloktí, ruka, prst na ruce, palec u ruky, břicho, boky, zadnice, noha, stehno, koleno, holeň, lýtko, chodidlo, kotník, pata, prst u nohy, palec u nohy.

The had:
Forehead, eyebrow, efelid, eyelashes, Bornea, pupil, iris, cheek, nose, nostril, mouth, teeth, molar, lip, touge, chin, ear, jaw.
Hlava:
Čelo, obočí, oční víčko, oční řasy, rohovka, zřítelnice, duhovka, tvář, nos, nozdry, ústa, zuby, stolička, ret, jazyk, brada, ucho, čelist.

The hand:
Wrist, palm, finger, nail, little finger, ring finger, middle finger, index finger, thumb.
Ruka:
Zápěstí, dlaň, prst na ruce, nehet, malíček, prsteníček, prostředníček, ukazováček, palec u ruky.

Organs:
Heart, lung, kidney, gall bladder, intestine, apendix, urinary, bladder, liver, ovary, muscels, Achilles tendr, nerves, brain.
Orgány:
Srdce, plíce, ledviny, žlučník, střevo, slepé střevo, močový měchýř, játra, vaječník, svaly, Achillova pata, nervy, mozek.

Skeleton:
Bone, joint, spine, ankle, rib, pelvis, skull, shinbone, uranium
Kostra:
Kost, kloub, páteř, kotník, žebro, pánev, lebka, holenní kost.

Diseases:
Diabetes, pneumonia, influenza, hernia, kidney stones, hlood poisoning, ulcer, asthma, encefalitis, bronchitis, cancer, AIDS, tumor, sunstroke, cramp, high blood pressure, injury, concussion, otitis, rash, stroke.
Nemoci:
Cukrovka, zápal plic, chřipka, kýla, ledvinové kameny, otrava krve, vřed, astma, zánět mozku, bronchitida, rakovina, AIDS, nádor, úžeh, křeč, vysoký krevní tlak, zranění, otřes mozku, zánět středního ucha, vyrážka, úpal.

Infection:
Tonsilitis, tuberculosis, typhoid, jaundice, chicken pox, diarrhoea, mumps, measles, diphtheria.
Infekce:
Zánět mandlí, tuberkulóza, tyfus, žloutenka, plané neštovice, průjem, příušnice, spalničky, záškrt.
Symptoms:
Bleeding, coughing, tiredness, headache, stomach ache, sore throat, feeling faint, dizzy, tired, sick throwing up, have to appetite, blisters?
Symptomy:
Krvácení, kašel, únava, bolest hlavy, bolest břicha, bolest v krku, pocit na omdlení, závrať, zvracení, ztráta chuti k jídlu, puchýře?

Healing:
Be on a diet, have an operation, to sleep, relax, také medicine, to put on hot compresses, také the tempeerature, gurgle, vaccinate, injection.
Léčba:
Držet dietu, podstoupit operaci, spát, odpočívat, brát léky, přikládat horké oblakdy, měřit teplotu, kloktat, očkovat, dávat injekce.Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info