Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hamlet

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hamlet
 
Název díla: Hamlet
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: Oter

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Po smrti Hamletova otce, dánského krále, který zemřel rukou svého bratra Claudia se Hamlet vrací ze studií domů. Hamlet se rozhodne pomstít otcovu smrt, ale aby nebyl podezřelý, předstírá šílenství. Dokonce uvažuje o smyslu života a o sebevraždě. Aby nabyl jistoty o vině strýce, zinscenuje s herci divadelní představení o smrti svého otce a zradě své matky, která si vzala Claudia. Král tuší zradu a posílá synovce do Anglie. Ten se však vrací a zabije Polonia, otce jeho milované Ofélie. Ta se z toho zblázní a zabije se. Laertes, její bratr, vyzve Hamleta na souboj. Král otráví jeho meč, avšak Hamlet to zjistí a zabíjí Claudia i Laerta a sám také umírá. Gertruda, jeho matka, zemře také a to proto, že vypije otrávené víno určené pro syna.
Tragédie se odehrává kolem roku 1602 a je příběhem hrdiny rozpolceného mezi touhou po naplnění ideálů a trestáním zla. Hrdina představuje typ člověka, jehož touhu po činu, který by byl spravedlivý, oslabují neustálé pochyby a nedůvěra ve vlastní síly.

Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 41 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hamlet Shakespeare, William 442 slov
Hamlet Shakespeare, William 1902 slov
Hamlet Shakespeare, William 383 slov
Hamlet Shakespeare, William 730 slov
Hamlet Shakespeare, William 322 slov
Hamlet Shakespeare, William 644 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info