Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Othello

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Othello
 
Název díla: Othello
Datum vložení: 9.2.2006
Referát vložil: Olahová Soňa

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Muž snědé pleti jménem Othello si vzal za ženu krásnou Desdomomu,dceru senátora Brabazia,který se vztahem mezi manželi nesouhlasíl a dceru po uzavření sňatku zavrhl.Desdemona svou krásou neokouzlila jen Othella, ale i Cassia – Othellova náměstka a Roderiga – nepřítele jejího chotě.Othello měl věrného pobočníka Jaga.Aspoň v jeho věrné a upřímné služby doufal.Jeho domněnky však byly klamné, protože Jago svého pána nesnášel, a proto se spolčil se zlomyslným Roderigem, který chtěl Desdemonu manželovi ukrást pro sebe.Othello byl odvelen na Kypr kvůli obraně proti Turkům a jeho milovaná choť ho doprovází spolu s náměstkem Cassiem ,pobočníkem Jagem, a také spiklencem Roderigem.Jago na svého nenáviděného přítele nachystal lest.Donutil Othella, aby na Desdemonu žárlil.Pobočník měl v plánu donutit svého pána, aby si myslel, že mu manželku odloudil věrný a nevinný Cassio.Othelo oblouzněn Jagovými řečmi dál zabít Cassia a jeho vraždou pověřil Jaga a on předal špinavou práci svému spojenci Roderigovi,kterému se úkol nepodařilo splnit a při jeho plnění byl sám usmrcen Jagovým kordem.Othello mezi tím zaškrtil svou milou a to i přes to, že se kráska snažíla manželovi dokázat svou čistotu ale Othello neuvěřil, jelikož šikovný Jago mu podstrčil důkazy, které nevěru jasně prokazovaly.Emilie, choť Othellova pobočníka,lest odhalila a vše vyložila Othellovy, naneštěstí už bylo pozdě a Desdemonin život už vyhasl.Nešťastný Othelo v lítosti poranil Jaga a sobě zasadil smrtelnou ránu.Umírající padal na postel,kde už odpočívala mrtvá těla Desdemony a Emilie,kterou její choť Jago po vyzrazení lsti probodl a tím usmrtil.


Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 37 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Othello Shakespeare, William 139 slov
Othello Shakespeare, William 249 slov
Othello Shakespeare, William 368 slov
OTHELLO Shakespeare, William 234 slov
Othello Shakespeare, William 150 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info