Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Othello

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Othello
 
Název díla: Othello
Datum vložení: 12.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tragédie žárlivosti.

Hlavním hrdinou je muž snědší pleti Othello, který uzavře manželství s dcerou senátora Desdemonou. Její otec, senátor Brabanzius je proti tomuto sňatku, a když se dozví, že si Desdemona vzala Othella z čisté lásky, dceru vystěhuje. O Desdemonu měl zájem i Rodriego, který těžko nesl, že si Desdemona nevybrala jeho. Othello je vyslán kvůli příchodu Turků na Kypr, Desdemona ho doprovází. Othellův pobočník Jago závidí Othellovi Desdemonu a úspěchy a snaží se přimět Othella k žárlivosti. Předstírá, že je mu Desdemona nevěrná. Othello mu uvěří. Ze žárlivosti Desdemonu uškrtí. Když se Othello dozví, že se mýlil ,že zabil Desdemonu, která byla nevinná, zvolí svou smrt a zabije se.

Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Othello Shakespeare, William 249 slov
Othello Shakespeare, William 368 slov
Othello Shakespeare, William 347 slov
OTHELLO Shakespeare, William 234 slov
Othello Shakespeare, William 150 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info