Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Memento

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Memento
 
Autor: Radek John
Název díla: Memento
Datum vložení: 13.2.2006
Referát vložil: Veronika Drábková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Naprosto souhlasím se všemi příspěvky k této knížce, které se na této stránce objevily. Tato kniha je napsaná tak úžasně, že jí čtu už asi po 5 a pořád mě baví.

Mladý Michal má hodně přísného otce. Jeho matka je ovšem pravým opakem. Dovoluje Michalovi cokoli. Nechává ho lítat po nocích po městě a to je podle mě základní chyba, která se neměla vůbec stát. Začal chodit ven s partou a přirozeně, aby nebyl "posera", tak začal brát drogy s nimi. Viděl v nich super pohodový lidi, ale byl to omyl. Časem do toho padal víc a víc. S Evou byl více méně jenom díky drogám, i když v hloubi duše ji neuvěřitelně miloval. Několikrát se spolu snažili přestat, ale nikdy to nevydrželi. Ani když byla Eva těhotná, tak to nevydržela a díky tomu potratila. Michal si začal uvědomovat, kolik jeho přátel začíná pomalu dojíždět a jak na tom jsou. Dokonce na jedné feťácké párty jeden jeho kamarád málem umřel a to rozpoutalo stíhání. Přišili mu na co přišli. Příživnictví, nedovolené držení omamných látek, ohrožování mravní výchovy mládeže apod. Evu bránil, jak to jen šlo a trochu se to i vyplatilo. Po první "návštěvě" vězení už to opravdu vypadalo, že přestane, ale nakonec se z něj stal "nejlepší vařič" v celý Praze. Nakonec dopadne hodně špatně. Zbyde z něho totální "hadrák", jak se ve feťácké mluvě říká totálním troskám. Leží v nemocnici a sám nedokáže vůbec nic. Jenom přemýšlí o tom, co jak mohlo být, kdyby....Doktoři zjistili, a to cituji: "Má těžce poškozený mozek, nechápe některé souvislosti, musí být krmen, při krmení vypouští tekutinu ústy ven, převlékán, myt, ukládán na lůžko, neřekne si, kdy potřebuje na stolici, pomočuje se. Je natolik emocionálně labilní, že na každy sebenepatrnější požadavek okolí reaguje pláčem, kvílením, neklidem, který střídají dlouhé záchvaty netečnosti. Jeho současný zdrav. stav nemá příznivou prognózu. Naděje, že se jeho potíže dále upraví, je téměř nulová."

"Krásnej" konec, viďte. Kéž by si tohle přečetli lidi, kteří o něčem takovým jako je braní drog přemýšlejí.

Hodnocení: (hodnotilo 33 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Memento John, Radek 493 slov
Memento John, Radek 251 slov
Memento John, Radek 1795 slov
Memento John, Radek 442 slov
MEMENTO John, Radek 634 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info