Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Říkali mi Leni

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Říkali mi Leni
 
Autor: Zdeňka Bezděková
Název díla: Říkali mi Leni
Datum vložení: 15.3.2007
Referát vložil: Bunny II

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj této knihy se odehrává krátce po skončení 2. sv. války v malém městečku Herrnstadt v západním Německu.
Hlavní hrdinkou je malá Leni, která žije v rodině Freiwaldů. Matka Rosi je nacistickou fanynkou, která nenávidí všechny Slovany a slovanské národy. Bratr Raul je členem hitlerovského spolku pro mládež. Babička Matylda pomáhá matce v domácnosti.

Tato kniha je příběhem děvčátka, které bylo násilně odloučeno od své matky a odvlečeno do Německa na převychování. Vlastním přičiněním naštěstí a na rozdíl od mnoha jiných takto postižených dětí se zachrání a vrátí se do Čech do maminčina náručí. V holčičce zvané Leni se od útlého dětství zachytilo, i když jen slabou ozvěnou cosi krásného a vřelého, v čem se domnívala, že to byl pouhý krásný sen, příběh z jiného světa. Krátká chvíle prožitá s matkou a otcem a jejich mateřská láska. Ale to nebyl sen. Skutečně to zažila. Touží po rozluštění této záhady tím více, když v rodině, ve které žije, i ve škole je pro ni krutými výrazy vyřazována.

Zdeňku Bezděkovou obzvláště zaujaly osudy těchto nevinných obětí. Z její lásky k těmto dětem a mateřský soucit s těmi, kteří se již nikdy nevrátí ke svým pravým rodičům, vznikala tato kniha.

Hodnocení: (hodnotilo 77 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Říkali mi Leni Bezděková, Zdeňka 289 slov
Říkali mi Leni Bezděková, Zdeňka 500 slov
Říkali mi Leni Bezděková, Zdeňka 164 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info