Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Smrť Jánošíkova

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Smrť Jánošíkova
 
Autor: Ján Botto
Název díla: Smrť Jánošíkova
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V Tatrách žije dvanáct chlapců se svým velitelem Jánošíkem. Bohatí páni žijící i v dalekém okolí z nich mají velký strach, protože Jánošík se svými chlapci je olupují a mstí se jim za kruté nakládání s lidem. Právě proto jsou tito chlapci v oblibě mezi lidmi, protože chudí vesničané věří, bohatým Jánošík s chlapci oplatí všechny křivdy, které napáchali na lidu. Jánošíka nakonec zatknou a Jánošík hrdě odmítá vykoupit svůj život tím, že by prozradil,kde jsou ukryty peníze, které ukradl pánům. Jánošík ví, že zemře a ve vězení přemýšlí o svém minulém životě. Promlouvá k sobě, že vše, co konal, konal v zájmu spravedlnosti a že spravedlnost nakonec přece zvítězí.Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Smrť Jánošíkova Botto, Ján 383 slov
Smrť Jánošíkova Botto, Ján 342 slov
Smrť Jánošíkova Botto, Ján 1644 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info