Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Diablo můj vysněný kůň

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Diablo můj vysněný kůň
 
Autor: Gabi Adam
Název díla: Diablo můj vysněný kůň
Datum vložení: 7.10.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
1.DÍL
DIABLO MŮJ VYSNĚNÝ KŮŇ

spisovatel: GABI ADAM
název knihy: DIABLO MŮJ VYSNĚNÝ KŮŇ
vydavatelství: PONY CLUB
ilustrace: BOB LANGRISH
původní název: PFERD MEINER TRÄUME

Knížka vypráví o jedné dívce jménem Riki, která chce zachránit koně jménem Diablo. Otec Riki ji stále nutí, aby si zlepšila známky ve škole. Riki má ale mnohem důležitější starosti, než je škola. To, co Riki znepokojuje, je především Diablo. Diablovi, pro Riki nejkrásnějšímu koni, surově ubližuje jeho majitel Cooper. Riki se rozhodne mu pomoci. Když ji pak matka zakáže chodit do stájí, Riki je zoufalá. Její láska k Diablovi je velmi silná. Pokusí se ho zachránit i za cenu toho, že překročí zákaz svých rodičů. Tajně chodí do stáje vždy, když má čas. Jednou, když rodiče někam odjedou, jde do stáje, kde vidí Coopera, jak mlátí Diabla uzdečkou. Myslel si, že přetrhal den před tím otěže, když byl uvázanej tak, že se nemohl ani pohnout. Ale Riki ví, že to udělala ona se svými kamarádkami Štikou a Katy, aby se mohl Diablo pohybovat. Riki se vřítila do Diablova boxu a zakřičela na Coopera, aby toho nechal, on se však otočil a uhodil ji bez váhání. Riky se složila k zemi. Otočil se znovu k Diablovi a znovu ho uhodil. Kůň se sesul k zemi.
Do jeho boxu v tu chvíli přiběhli Štika a Katy s pracovníkem ve stáji Jackem s vidlemi v ruce a mířili na Coopera. On si jich však nevšímal a znovu se rozpřáhl, aby Diabla uhodil. Dřív však, než stačil něco udělat, vrazil mu Jack vidle do nohy, Cooper si sedl na zem. Jack šel zavolat záchranku, veterináře a policii. Katy se Štikou u něj zůstali na stráži, aby se ještě o něco nepokusil. Záchranka odvezla Riky do nemocnice, policie Coopera na policejní stanici a veterinář zůstal ve stáji, aby sledoval stav Diabla. Cooper skončil ve vězení, Riky se zlomenou klíční kostí v domácí péči a Diblo v péči Jacka, kterého Diablo měl tolik rád. Diablo byl prodán Jackovi za symbolickou cenu. Jack, protože byl už starý, se rozhodl, že dá Diabla Riky jako dárek k Vánocům. Riky byla velice šťastná a zlepšili se jí dokonce i známky ve škole, protože se učila v boxe u Diabla. Všichni byli šťastní.Hodnocení: (hodnotilo 104 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Diablo můj vysněný kůň Adam, Gabi 74 slov
Diablo můj vysněný kůň Adam, Gabi 138 slov
Diablo můj vysněný kůň Adam, Gabi 5001 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info