Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha
 
Autor: Miquel de Cervantes Saavedra
Název díla: Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavním hrdinou je známa postava rytíře Dona Quijota – chudý venkovský šlechtic. Blázen, jeho nápady jsou ztřeštěné. Je to člověk toužící po spravedlnosti. Podniká různé výpravy, na cestách ho doprovází jeho slabý kůň Rocinanta a jeho sluha Sancho Panza. Na výpravách bojuje s imaginárními postavami, z každé výpravy se vždy vrací zesměšněn, jako hlupák. On však o významu svých cest nepochybuje a nenechává se zastrašit. Po mnoha událostech se vrací domů, kde zmoudří a nakonec umírá. V tuto chvíli si však uvědomuje marnost a zbytečnost svých cest za ideálním světem.
Sancho Panza je jeho opak. Je to sedlák, který doprovází Dona Quijota. Od cest si slibuje především velké bohatství.

V tomto renesančním románu autor poprvé představil nový literární typ postavy komicky vyjadřující rozpor mezi skutečnosti a iluzí.Hodnocení: (hodnotilo 242 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Cervantes Saavedra, Miquel de 332 slov
Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha Servantes, Miguel de 469 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info