Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romeo, Julie a tma

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romeo, Julie a tma
 
Autor: Jan Otčenášek
Název díla: Romeo, Julie a tma
Datum vložení: 8.8.2008
Referát vložil: Pinx

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha, jejíž děj se odehrává v krušném období 2.sv. války. Pavel, hlavní hrdina, potká jednoho večera na lavičce v parku dívku Ester. Ačkoli mu zezačátku připadá protivná, poněvadž nechápe její nevraživé chování, dívka jej zaujme a on si vyslechne její tklivý příběh: slečna je židovka a celou její rodinu povovali do terezínského koncentračního tábora. Tam měla právě dnes vyrazit i ona, avšak ze sttrachu před neznámým nebezpečím zůstala. Pavel ji ukryje v pokojíku vedle krejčovské dílny svého otce.
Nedlouho poté je spáchán atentát na Heydricha a za přechovávání odob je nejvyšší trest. Pavel tím pádem vystavuje enbezpečí nejen sebe, ale i svou rodinu, čehož je si vědom, a proto je ve stálém stresu. I jeho otec něco tuší, jen samotná Ester ve svém úkrytu nic neví. Pavel jí nosí jídlo a snaží se, aby se nenudila. Oba se do sebe zamilují. Poté však Esteru zahlédne jeden z obyvatelů domu a namaluje na dveře pokoje židovskou hvězdu. Ester, aby ochránila ostatní obyvatele domu, vyběhne ven a tam je zastřelena.

Hodnocení: (hodnotilo 25 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Romeo, Julie a tma Otčenášek, Jan 296 slov
Romeo, Julie a tma Otčenášek, Jan 610 slov
Romeo, Julie a tma Otčenášek, Jan 351 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info