Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Den trifidů

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Den trifidů
 
Autor: John Wyndham
Název díla: Den trifidů
Datum vložení: 8.11.2008
Referát vložil: Sign

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bill Masen, studující podivné chodící rostliny jménem trifidi, je v nemocnici po úrazu očí. Jednoho dne začnou na zemi dopadat jakési zářící meteority, které ale Bill nevidí, poněvadž má oči zavázané. Den po dešti meteoritů zjistí, že každý kdo je viděl oslepl a on je jeden z mála, kteří vidí.
Ještě v Londýně, v městě, kde byl ubytován, potkává dalšího vidícího, Josellu Playtonovou. Společně naleznou skupinu lidí okolo Michaela Beadleyho, kteří se snaží vybudovat novou fungující společnost někde mimo Londýn. Bohužel je ale unesen jinou, radikálnější, skupinou a je odloučen od Joselle.
Této skupině uteče a vydává se stopovat Beadleyho skupinu. Bohužel ale naráží na další problém a to jsou třínozí trifidi, kteří dokáží vystřelovat jedové ostny a tím zabíjí nevidomé lidi. Nakonec vystopuje jenom odštěpek od Beadleyho skupiny. Pokračuje dál, ale teď hledá už jen Josellu. Když jí po roce najde, zůstane s ní na jedné farmě společně s rodinou slepých, kterým farma původně patřila.
Tam žijí asi pět let, ale jsou pořád obklíčeni hladovými trifidy. Když se podruhé trifidům podařilo prolomit plot, který chránil obyvatele farmy, rozhodl se Bill, že farmu opustí a vydá se za Bedleyho skupinou, která se usídlila na ostrově, který již vyčistila od trifidů. A zde lidstvo začíná znovu budovat novou civilizaci…


Hodnocení: (hodnotilo 54 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Den Trifidů Wyndham, John 350 slov
Den Trifidů Wyndham, John 1095 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info