Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bronzový poklad

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bronzový poklad
 
Název díla: Bronzový poklad
Datum vložení: 31.3.2009
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha popisuje příběh o době Bronzové u nás. Popisuje život rodů, které žily na břehu Vltavy a Sázavy. Byly to hlavně rody Medvědů a Bobrů.
Hrdinou knihy je mladý 14 letý kluk, který se jmenoval Skrček. Skrček byl synem nejlepšího rodu Medvědů. Byl malý a postižený. Vynikal obratností a chytrostí.
Vcelé knize se dozvídáme, jak žili lidé v této době.
Jednoho dne našel Skrček s kluky těžce zraněného muže v jejich osadě. Tento muž se jmenoval Šigul a byl zraněn a oloupen. Vedle Šigula ležel mrtvý Skrčkův otec.
Po uzdravení Šigul odchází Šigul se Skrčkem do jeho osady. Cestou se zkamarádí s tímto váženým mužem. Zachrání mu život a vypátrá vrahy otce. Očistí tak své jméno. Zjistí, že vrahem jeho otce byli členové zlého rodu Hadů.
Kniha končí tím, že Skrček umírá po poranění šípem tohoto zlého rodu. Bronzový poklad, který našel Šigul a odkázal Skrčkovi a svému synovi zůstal zakopaný a nebyl vyzvednut.
Poklad vykopal až v roce 1929 lamač kamene Josef Červiňka.

Životopis spisovatele: Eduard Štorch
Hodnocení: (hodnotilo 72 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Bronzový poklad Štorch, Eduard 178 slov
Bronzový poklad Štorch, Eduard 148 slov
Bronzový poklad Štorch, Eduard 358 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info