Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bronzový poklad

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bronzový poklad
 
Název díla: Bronzový poklad
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: mates

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Autor nás seznamuje se životem lidí v době bronzové. Kdysi na území dnešní Prahy sídlil rod Medvědů. Skrček, syn Čihaře, jednoho dne pomohl vytáhnout z řeky neznámého člověka. Byl to Sigúl, člen lesního národa. Sigúl a jeho průvodci byli přepadeni. Na místě přepadení nalezli mrtvého Čihaře. Rod Medvědů byl obviněn ze zločinu. Potom se Sigúl vydal na cestu domů. Skrček ho doprovázel. Cestou chtěli vyzvednout bronzový poklad. Sigúl byl zraněn. Skrček nalezl poklad a šel hledat pomoc pro Sigúla. Skrček byl zajat, ale podařilo se mu uprchnout. Připojil se ke kupcům. Povídali si příběhy z cest. Od kupců Skrček utekl a běžel varovat svůj rod před nebezpečím. Byl přepaden vrahy svého otce. Utekl jim a dostal se ke svému rodu. Dovedl je ke zločincům. Jeden utekl a zabil Skrčka.
Životopis spisovatele: Eduard Štorch
Hodnocení: (hodnotilo 200 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Bronzový poklad Štorch, Eduard 148 slov
Bronzový poklad Štorch, Eduard 358 slov
Bronzový poklad Štorch, Eduard 210 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info