Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a Kámen mudrců

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a Kámen mudrců
 
Název díla: Harry Potter a Kámen mudrců
Datum vložení: 23.2.2012
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na začátku knihy Harry vůbec netušil, kdo je, ale později mu začnou chodit dopisy, ve kterých je napsáno, že je kouzelník. Tyto dopisy mu ale jeho teta a strýc Dursleyovi, u kterých bydlel, protože jeho rodiče prý zahynuli při autonehodě, schovávají a spalují, aby to nevěděl. V den Harryho 11. narozenin k nim přišel Hagrid a řekl Harrymu, že je kouzelník a předal mu o tom dopis. Také mu řekl, že jeho rodiče nezahynuli při autonehodě, ale že je zabil Voldemort, zlý čaroděj.
Poté, co se tyto základní informace dozvěděl, šel spolu s Hagridem nakupovat kouzelnické potřeby. Na nádraží King´s Cross se rozloučil s Hagridem. Ten mu dal lístek, na kterém je napsáno, že vlak odjíždí z nástupiště devět a tři čtvrtě. Nebylo úplně jednoduché toto nástupiště najít, nakonec se to ale Harrymu podařilo. Cestou se ve vlaku skamarádil s Ronem Weasleym. A na škole v Bradavicích se seznámil i s Hermionou Grangerovou. Oba se stali Harryho velkými kamarády.
Na začátku roku rozdělil mladé čaroděje mluvící klobouk do čtyř kolejí: Nebelvíru, Zmijozelu, Mrzimoru a Havraspáru. Harryho přiřadil klobouk do Nebelvíru. Harrymu chvíli trvalo si zvyknout, že je kouzelník a navíc má zvláštní schopnosti.
Ve škole se Harry setkal s vedoucí Nebelvíru, p. uč. McGonagallovou, s ředitelem školy Albusem Brumbálem a bohužel i s profesorem Snapem, který je vedoucí Zmijozelu a s nímž si zrovna nepadl do oka. Později se Harry stal chytačem Nebelvírského famfrpálového družstva a dost mu svými výkony v zápasech pomohl.
Harry, Ron a Hermiona se v této knize pokoušejí získat Kámen mudrců, který hlídá velký tříhlavý pes Chloupek. Ale musí si pospíšit, protože ho někdo chce ukrást. Harry a spol. si myslí, že ten, kdo chce kámen ukrást, je profesor Snape. Jenomže, když prošli všemi nástrahami, zjistili, že ten, kdo chtěl kámen ukrást, byl profesor Quirell, který byl poskokem Voldemorta. Harry s profesorem Quirellem bojoval o Kámen mudrců, ale pak se najednou probudil na ošetřovně. Brumbál mu prozradil, že Kámen mudrců zničil. Nakonec kolej Nebelvír vyhrála školní pohár.

Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 81 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a Kámen mudrců Rowlingová, Joanne Kathleen 595 slov
Harry Potter a kámen mudrců Rowlingová, Joanne Kathleen 425 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info