Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tankový prapor

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tankový prapor
 
Název díla: Tankový prapor
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj je situován do padesátých let, kdy ministrem obrany byl Alexej Čepička. Autor satiricky popisuje běžný život jednoho tankového praporu v kasárnách v Kobylci. Dílo je složeno z deseti na sebe navazujících příběhů. První české vydání vyšlo v Torontu roku 1971.

Hlavní postavou je rotný Danny Smiřický. Je to autobiografická postava, která se objevuje v mnohých dílech Josefa Škvoreckého. V této knize je Danny o 6-7 let starší, než v prvotině Zbabělci.
Danny se při prověrce důstojníků a jejich manželek zamiluje do manželky nadporučíka Pinkase, do krásné Janinky Pinkasové, která přednášela báseň od Jiřího Wolkera Poštovní schránka. Když prověrka skončí, jde ji Danny doprovodit domů a zdrží se u ní. Při návratu do kasáren je dopaden majorem Borovičkou a za tento prohřešek je zavřen do vězení. Ze SSSR přichází do kasáren na kontrolu plukovník Nikitičenko, který je poměry v kasárnách velmi zděšen.

Životopis spisovatele: Josef Škvorecký
Hodnocení: (hodnotilo 256 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Tankový prapor Škvorecký, Josef 325 slov
Tankový prapor Škvorecký, Josef 844 slov
Tankový Prapor Škvorecký, Josef 743 slov
Tankový prapor Škvorecký, Josef 457 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info