Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

perm

Zařazeno: iReferaty.cz > Slovník cizích slov > perm
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'

perm

 • Perm je geologický útvar prvohor, který je součástí paleozoické éry. Jedná se o poslední období prvohor, které probíhalo před přibližně 298,9 miliony lety a skončilo před 252,2 miliony lety. Název "Perm" je odvozen od ruského města Perm, kde jsou horniny tohoto období hojně zastoupeny. Během období Permu došlo k významným geologickým událostem, jako je významná kolize kontinentů, která zapříčinila vznik superkontinentu Pangea. Tento superkontinent v sobě zahrnoval téměř všechny současné pevniny a vytvořil jednu velkou souš, což mělo důsledky na klima, životní prostředí a evoluci života. Během Permu se také vyvinula bohatá flora a fauna, včetně rozmanitých druhů rostlin a zvířat. Mezi významné tvory, které žily v tomto období, patřili předchůdci savců, předchůdci plazů a různí obratlovci, včetně ryb a plazů. Konec období Permu byl charakterizován masovým vymíráním, které zasáhlo mnoho druhů a mělo zásadní vliv na biodiverzitu na Zemi. Toto masové vymírání představovalo jednu z největších hromadných vymírání v geologické historii planety a ovlivnilo vývoj ekosystémů a evoluci života v dalších obdobích.

  Slovni druh

  Podstatné jméno

  Rod

  mužský
   
   


   
   
  Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
  Zásady zpracování cookies

  © provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
  Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
  Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info