Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Divá Bára

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Divá Bára
 
Název díla: Divá Bára
Datum vložení: 19.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Povídka vypráví o pastýři Jakubovi a jeho dceři Báře. Bára je statné, nebojácné děvče. Pomáhá otci pást husy a krávy. Ve vsi není moc oblíbená. Hodně se přátelí s Eliškou. Eliščiny rodiče si přejí, aby se jejich dcera prodala za pana správce. Eliška má ale ráda jiného, doktora z Prahy. Eliška své trápení svěří Báře. Ta se přestrojí za smrtku a počká si v lese na pan správce. Vyleká ho a řekne mu, ať už za Eliškou nechodí. Když se lidé doví, že to byla přestrojená Bára, potrestají ji. Nechají ji zavřít na noc do márnice. Když jde okolo márnice myslivec, potká otce Jakuba,jak leží před márnicí. Ptá se ho, co tu dělá. Když mu Jakub vše poví, myslivec vyrazí dveře a Báru vysvobodí. Báře se myslivec líbil již dřív, a tak dají si slovo, že se vezmou. Do týdne je svatba. Eliška dostala dopis z Prahy od tetičky, že jí odkazuje všechen svůj majetek, ale že si musí vzít za muže pana doktora. Eliška je nadmíru šťastná.

Životopis spisovatele: Božena Němcová
Hodnocení: (hodnotilo 1143 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Divá Bára Němcová, Božena 158 slov
divá bára Němcová, Božena 1128 slov
Divá Bára Němcová, Božena 133 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info