Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Divá Bára

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Divá Bára
 
Název díla: Divá Bára
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bára, hlavní postava povídky Boženy Němcové Divá Bára, žila se svým tatínkem Jakubem, obecním pastýřem, v malé chalupce ve vesnici Vestci. Maminka jí zemřela, když byla úplně malá.
Měla dlouhé černé vlasy, velké modré oči, nad nimi temně černé obočí. Nos byl krátký a tupý, ústa poměrně velká a plná. Při úsměvu jí vždy zasvítily bílé zuby. Chodila prostě oblečena.
Bára se ničeho nebála, nepatřila mezi pověrčivé. Na rozdíl od všech dívek z vesnice uměla plavat. V létě si nikdy nezakrývala obličej, proto byla krásně opálená. Byla velmi silná a mrštná.
Mnozí vesničané neměli Báru rádi, protože se od nich tolik lišila.
Nejvíce si rozuměla se slabým Jozífkem a s Eliškou.Životopis spisovatele: Božena Němcová
Hodnocení: (hodnotilo 380 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Divá Bára Němcová, Božena 221 slov
divá bára Němcová, Božena 1128 slov
Divá Bára Němcová, Božena 133 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info