Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Divá Bára

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Divá Bára
 
Název díla: Divá Bára
Datum vložení: 27.2.2009
Referát vložil: Makina

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bára byla dcera obecního pastýře. Její matka zemřela, když byla Bára ještě malá. Díky její velké hlavě, velkým očím a hustému obočí si o ní lidé vyprávěli, že je podstrčená od polednice. Vynikala nebojácností, mrštností a také byla velmi dobrosrdečná. Proto se rozhodla zachránit svou kamarádku před sńatkem. Převlékla se za strašidlo a když jel nápadník kolem na námluvy, donutila ho Bára, aby od sńatku upustil. Obyvatelé vesnice se ale proti proti jejímu činu vzbouřili a rozhodli se ji zavřít do márnice, kde Bára málem uhořela. Zachránil ji její milovaný a tak vše dobře dopadlo.

Životopis spisovatele: Božena Němcová
Hodnocení: (hodnotilo 163 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Divá Bára Němcová, Božena 221 slov
Divá Bára Němcová, Božena 158 slov
divá bára Němcová, Božena 1128 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info