Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dva roky prázdnin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dva roky prázdnin
 
Název díla: Dva roky prázdnin
Datum vložení: 20.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh začíná prázdninovým výletem patnácti chlapců, kteří se vydali platechetnicí na moře. Zastihla je však bouře, která chlapce zavedla daleko od domova a chlapci ztroskotali na pustém ostrově. Chlapci (nejstaršímu je čtrnáct) byli nuceni se o sebe postarat sami. Z dětí se stali robinsoni a rychle dospěli. Aby přežili vybudovali si osadu a každý pracoval podle svých sil a schopností. Mezi chlapci se však po čase objevili rozpory a hrozilo, že se osada rozdělí na dvě části. Po asi dvou letech se chlapcům podařilo vrátit pomocí námořníka Evanse do své vlasti.

Tento Vernův román se stal velmi populární a byl dokonce zfilmován. Julies Verne ukazuje v knize sílu kolektivu, která se projeví k krizových situacích a co vše je člověk schopen dosáhnout pokud je přinucen.

Životopis spisovatele: Jules Verne
Hodnocení: (hodnotilo 346 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Dva roky prázdnin Verne, Jules 242 slov
Dva roky prázdnin Verne, Jules 611 slov
Dva roky prázdnin Verne, Jules 426 slov
Dva roky prázdnin Verne, Jules 316 slov
Dva roky prázdnin Verne, Jules 207 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info