Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zabiják

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zabiják
 
Autor: Emile Zola
Název díla: Zabiják
Datum vložení: 10.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinkou románu je venkovská dívka Gervaisa, která přijíždí do Paříže spolu se svými dvěma dětmi. Poznává klempíře Cdoupea za kterého se později provdá. Narodí se jim dcerka Nana. Gervaisa je velmi pilná a pracovitá a touží si založit svou vlastní prádelnu. Zpočátku se rodině dobře daří. Gervaisa si zařídí svůj podnik, zaměstnává několik dělnic a prosperuje. Daří se jí do té doby, kdy je její manžel zraněn. Utrpí těžký úraz a musí se dlouho léčit. Gervaisa ho v těžké situaci nechce nechávat samotného, stará se o něho, kupuje mu různé dárky. Po uzdravení se však Cdoupeau nechce vrátit do práce, odvykl si pracovat a zlenivěl. Nachází zalíbení v zábavách a v pitkách s kamarády. Začíná pít, aby zahnal pocit prázdnoty. Alkohol se stane pro něho zabijákem. Nakonec umírá jako troska. Gervaisa se zprvu pokouší zabránit mu v pití, ale bez úspěchu. Začíná jí krachovat živnost a později o ni dokonce přijde. Nana odchází z domova. Gervaisa svoji bídu a žal zapíjí alkoholem. Sklenka kořalky ji odvádí od trápení a beznaději života. Nakonec Gervaisa umírá jako ten největší nuzák.

„Zabijákem“ autor myslí alkohol, který dokáže z mladých, hodných a pracovitých lidí udělat trosky.Hodnocení: (hodnotilo 86 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Zabiják Zola, Emile 1683 slov
Zabiják Zola, Emile 479 slov
Zabiják Zola, Emile 5805 slov
Zabiják Zola, Emile 1103 slov
Zabiják Zola, Emile 1427 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info