Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zabiják

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zabiják
 
Autor: Emile Zola
Název díla: Zabiják
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Lantier, se kterým žije ve starém hotelu v Paříži,kam se prestehovali, ji začíná být nevěrný a i přes její prosby a nářky odchází k jiné ženě. O Gervaisu se začíná zajímat klempíř Coupeau, dobrý, poctivý a pracovitý člověk, stále ji přemlouvá, aby si ho vzala. Po dlouhem premlovani se stává jeho ženou. Má částé rozpory s rodinou, do které se dostala, hlavně se švagrovou a jejim muzem.Pracuji se zlatem a kdykoliv muzou,tak Gervaisu pomlouvaji.Zacnou si ji vsimat az v době kdy ji jeji pradelna,kterou si otevre, zacne vynášet.. Dobře vychází s jeho matkou. Narodila se jim dcera.Nana.Ziji si na docela vysoke urovni ,ale jen do doby, Hlavní hrdinkou je mladá žena Gervaisa, která má ve svých 22 letech dvě děti. Její druh kdy se Coupeauovi stane.při opravě domu úraz.Spadnul ze strechy..Gervaisa si ho vezme k sobe domu,kde se o neho peclive strara. Dlouho se léčil a tím zlenivěl.Casem utraci všechny úspory. Kovář Goujet, který Gervaisu stále tajně miluje, jí nabídne,ze ji pujci nejake peníze.Gervaisa nakonec souhlasi. Najme si par novych delnic a začne prát pro stálé zákazníky. Všichni jsou s její prací spokojeni, a proto jich má stále více. Také paní Goujetová si u ní nechává prádlo, takže jí umožňuje platit dluh. I když pracuje stále dobře, není schopna splatit dluh. Manžel do zaměstnání nechodí,jen porad zebra o penize . Největší ranou je pro ni, když manžel přivede domů jejího bývalého druha, aby u nich bydlel. A tak ubohá žena musí živit oba muže. Její muž začíná stále více pít, nepracuje, je protivný a stane se i ,ze Gervaisu uhodi druhý muž pečuje o svou postavu, takže si vybírá v jídle.Gervaisa jim obema musí vyvářet sama dobra jidla. Gervaisa musí prádelnu prodat a s mužem musí odejít do starého pokojíčku v 6. patře. Žena opět úporně vydělává jako dělnice v prádelně. Do práce ji mnohdy nepustí její muž, který chodí domů stále opilý.a pocase najde také zalibeni v alkohole..V praci o ni prestanou mit zajem,protože se z ni stava špindíra a svou praci odbyva. Nakonec jim dochází peníze,a on, protože už nemá za co pít, se zblázni. Dcera Nana utika z domova, protože si chce užívat života. Gervaisa jde vydělávat si na ulici, a nakonec umírá v hrozných podmínkách hladem. Alkohol – zabiják.Hodnocení: (hodnotilo 41 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Zabiják Zola, Emile 262 slov
Zabiják Zola, Emile 1683 slov
Zabiják Zola, Emile 5805 slov
Zabiják Zola, Emile 1103 slov
Zabiják Zola, Emile 1427 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info