Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Smrt krásných srnců

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Smrt krásných srnců
 
Autor: Ota Pavel
Název díla: Smrt krásných srnců
Datum vložení: 11.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní myšlenka: Příběh vypráví o dětství autora, o tom, jak dobře se měly před válkou a jak špatně a těžce se jim žilo po ní. V průběhu příběhu zavřou do koncentračního tábora jak tatínka, tak i dva starší bratry hlavního hrdiny. Dokonce celá jedna kapitola je věnována tomu, jak tatínek sháněl maso pro své syny, aby je mohli vykrmit. Tento příběh je vyprávěním o vykořisťování a utlačování Židů němci.

Hlavní hrdina: Hlavním hrdinou je sám spisovatel v dětství a mládí. Je zde zapsán celý jeho osud v průběhu války, o tom, jak tatínek „vypálil Němcům rybník“, jak vykrmovali bratry a tatínka, také, jak zůstali s maminkou na všechno sami. Sám autor se tady popisuje celkem barvitě, více se ale věnuje ostatním členům rodiny.

Vlastní názor: Tato knížka byla velice zajímavá, poučná, ale moc smutná. Při jejím čtení mi bylo velice líto všech jejích hrdinů, neboť mi přišel velice reálný a opravdoví. Myslím, že si tuto knížku ještě ráda někdy přečtu. Autor líčí vše do nejmenších detail, velice vtipné mi přijde také to, jak líči lásku svého tatínka ke své ženě a k ostatním ženám v jeho okolí.Životopis spisovatele: Ota Pavel
Hodnocení: (hodnotilo 166 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Smrt krásných srnců Pavel, Ota 714 slov
Smrt krásných srnců Pavel, Ota 422 slov
Smrt krásných srnců Pavel, Ota 920 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info