Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Chrám matky boží v Paříži

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Chrám matky boží v Paříži
 
Autor: Victor Hugo
Název díla: Chrám matky boží v Paříži
Datum vložení: 2.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavou je Quasimodo, kterého se v dětství ujal kněz Frollo a také ho vychoval jak se správně chovat. Quasimodo vyrostl v chrámu, který měl jako svůj domov. Žije v osamělosti, lidé se ho straní, protože je oškliví a vidí v něm zlo. Jediný člověk, který má Quasimodo skutečně rád je Frollo. Kvůli němu se pokusí o únos krásné cikánské tanečnice Esmeraldy, do které je Frollo strašně moc zamilován. Únos se mu samozřejmě nepodaří, Quasimodo je zatčen a odsouzen k trestu na šibenici. Jen Esmeralda to chápe a snaží se mu jeho trápení ulehčit. Frollo chce Esmeraldu získat za každou cenu a dosáhne toho, že Esmeralda je obviněna z čarodějnictví a je odsouzena k smrti. Nabízí jí záchranu pod podmínkou, že se stane jeho milenkou. Esmeralda to ale odmítá. V den její popravy ji Quasimodo unese a skrývá ji v chrámu. Dává ji najevo jak ji miluje, ale Esmeralda je zamilovaná do kapitána Phoeba, ve kterém vidí krásu a ušlechtilost. Po smrti Esmeraldy Quasimodo bezestopy mizí a po letech je jeho tělo nalezeno v hrobce spolu s Esmeraldou. Oba jsou v obětí.
Quasimodo, který svou ušlechtilostí budí strach a posměch, je schopný hlubokých a ušlechtilých lidských citů.Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Chrám matky boží v Paříži Hugo, Victor 439 slov
Chrám matky boží v Paříži Hugo, Victor 898 slov
Chrám matky boží v Paříži Hugo, Victor 385 slov
Chrám Matky boží v Paříži Hugo, Victor 1084 slov
Chrám Matky boží v Paříži Hugo, Victor 308 slov
Chrám Matky boží v Paříži Hugo, Victor 508 slov
Chrám Matky Boží v Paříži Hugo, Victor 622 slov
Chrám matky boží v Paříži Hugo, Victor 115 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info