Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Farma zvířat

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Farma zvířat
 
Autor: George Orwell
Název díla: Farma zvířat
Datum vložení: 31.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'

Román Farma zvířat je parodií na politické události. Orwell s naprostou přesností popsal komunismus.
Farma je místo, kde je zprvu člověk svobodný, ale pomalu se stává vězněm. Původně dobrá myšlenka se proměňuje ve zlo na zvířatech, která nejsou schopna se sama bránit. Slepě následují své vůdce a poslouchají je na slovo. Nejstarší prase Major naučí své přátele píseň ?Zvířata Anglie?a tím položí základní kámen tvz. animalismu. Zvířata nemají v lásce člověka. Major připraví půdu pro revoluci, ve které zvířata vyženou pána Jonese a nastěhují se na farmu. Sepíší si sedmero přikázání, které každé zvíře musí dodržovat. Správy farmy se ujmou prasata. Zpočátku se jim na farmě daří, prosperují. Díky tomu si ostatní zvířata ani nevšimnou, že si revolucí nijak nepolepšili, podmínky jsou stejné, jídla také dostávají stejně. Postupem času si prasata začnou sedmero přikázání upravovat ve svůj prospěch. Když někdo proti něčemu protestuje rozumnými argumenty, prasata jelikož jsou hloupá a nevzdělaná, ničemu nerozumí a hledí jen na svůj prospěch, aby se měli nejlépe. Nakonec se nastěhují do Jonesova domu a užívají si luxus. Porušují pravidla, dokonce pozvou několik lidských farmářů na večeři. Ostatní zvířata poznávají, jak jsou využíváni. Při pohledu na onu společnost, nerozeznávají lidi od prasat. Chovají se stejně.


Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Farma zvířat Orwell, George 303 slov
Farma zvířat Orwell, George 639 slov
Farma zvířat Orwell, George 165 slov
Farma zvířat Orwell, George 1036 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info