Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Povídky Malostranské

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Povídky Malostranské
 
Autor: Jan Neruda
Název díla: Povídky Malostranské
Datum vložení: 31.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Doktor Kazisvět
Povídka vypravuje o synovi známého lékaře Heriberta, který nechtěl nikoho léčit s nikým mluvit. Až na pohřbu pana Scheplera, když jeho rakev upustili na zem, tak zjistil že není mrtví. Když se to dozvěděli lidé, kteří měli dědit jeho majetek, tak mu začaly říkat doktor Kazisvět.


Jak přivedla žebráka na mizinu
Povídka vypravuje o žebrákovi panu Vojtíškovi. Každý ho měl rád a proto mu dávali velké almužny. To se nelíbilo žebračce tzv. ,, babě milionové ‘‘ a tak si ho chtěla vzít. Pan Vojtíšek to odmítl a tak ,, baba milionová ‘‘ začala všem říkat že je bohatý, že má dva velké domy.
Lidé jí to věřili a tak mu přestaly dávat almužny. Pan Vojtíšek se tedy musel odejít jinam.
Usídlil se v Staré Praze, jenomže tam ho nikdo neznal, a tak mu také nedávaly almužny.
Až jednou ho našli lidé umrzlého na lavičce, když se to dozvěděli lidé z Malé strany tak hned poznali že ,, baba milionová ‘‘ sprostě lhala.


U tří lilií
Povídka vypravuje o příběhu autora, který se zamiloval do tanečnice v hostinci. Najednou tanečnice odešla a za chvíli zase přišla. Když se jí zeptal kde byla tak jí odpověděla byla doma, že jí zemřela Matka. Ale dívku to neodradilo, a dále pokračovala v zábavě.


O měkkém srdci paní Rusky
Paní Ruska byla vdova, nechyběla na žádném pohřbu. Pomlouvala každého i když ho neznala, až jí policie musela zakázat na pohřby chodit. A tak se odstěhovala k Oujezdské bráně, kudy musel každý pohřeb procházet, od té doby vycházela před dům a srdečně plakala.Životopis spisovatele: Jan Neruda
Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Povídky Malostranské Neruda, Jan 897 slov
Povídky Malostranské Neruda, Jan 1482 slov
Povídky Malostranské Neruda, Jan 861 slov
Povídky malostranské Neruda, Jan 1074 slov
POVÍDKY MALOSTRANSKÉ Neruda, Jan 1389 slov
Povídky malostranské Neruda, Jan 1052 slov
Povídky Malostranské Neruda, Jan 659 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info