Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bílý tesák

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bílý tesák
 
Autor: Jack London
Název díla: Bílý tesák
Datum vložení: 3.6.2009
Referát vložil: LONGR

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vyhladovělá vlčí smečka pronásleduje Billa, Henryho a jejich šestičlenné psí spřežení. Mazané vlčici se postupně každou noc podaří jednoho psa prilákat do křoví , kde ho ostatní smečka snědla jednoho po druhém a nakonec si smlsnou i na Billovi. Zesláblému Henrymu se podaří uniknout jisté smrti jen díky nečekanému příjezdu skupiny mužů.
Bílí tesák se byl na půl pes a napůl vlk
Lišil se od svých bratů a sester. Jejich srst již dávala tušit narezavělou barvu, kterou zdědili po matce; on jediný se podobal otci. Bylo to jediné šedé štěně ze všech štěňat.
Pak však opět nastane období hladu. Otec tesáka se sice snaží lovit potravu, jak může, ale nakonec v boji podlehne rysici. Na lov se pak vydává sama vlčice. Mláďata v doupěti pomalu umírají hladem a z celého vrhu nakonec přežije jen šedý vlček.
Jak vlček roste, začíná postupně zkoumat okolní svět a jednoho dne - v nepřítomnosti lovící matky - se odváží i ven z doupěte. Uloví svého prvního bělokura, se štěstím se vyhne slídícímu jestřábovi a s ještě větším štěstím unikne dravé lasici. Vlček objevuje lov a zabíjení masa.Hodnocení: (hodnotilo 179 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Bílý tesák London, Jack 160 slov
Bíly Tesák London, Jack 286 slov
Bily Tesak London, Jack 150 slov
Bílý Tesák London, Jack 688 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info