Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lakomec

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Lakomec
 
Název díla: Lakomec
Datum vložení: 6.3.2006
Referát vložil: Yuri

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Lakomcem je nazýván hlavní hrdina hry, starý a penězchtivý Harpagon. Jeho dvě děti Eliška a Kleant si musí i půjčovat, aby si mohli pořídit oblečení, protože jejich otec šetří každou korunu. Jednoho dne se Harpagon rozhodne si vzít Marianu, krásnou mladou dívku, kterou miluje Kleant, a provdat Elišku za starého boháče Anselma (i přesto, že ona miluje Harpagonova sluhu Valéra) a svého syna oženit se starou vdovou, taktéž bohatou, musí přeci z obou sňatků něco získat… To se samozřejmě ani jednomu nelíbí, a tak se společně snaží umíněného otce přemluvit. Jejich snahy jsou bezvýsledné, proto jeden ze služebníků vyjme Harpagonovu pečlivě uschovanou schránku. Lakomec šílí, zavolá si komaře, z krádeže obviní Valéra, ten se z trestného činu vyzná, avšak z trestného činu trochu jiného – vyzradí svou lásku k Elišce. Na konci hry se všechny postavy schází a vychází najevo, že Valér a Mariana jsou sourozenci a že jejich otcem je Anselm. Harpagonovi je skříňka s penězi vrácena zpět, ale jen pod podmínkou, že svým dětem povolí vysněné svatby a že všechny svatební výdaje zaplatí Anselm.

Životopis spisovatele: Jean-Baptiste Poquelin Moliére
Hodnocení: (hodnotilo 140 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 373 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 356 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 2732 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 389 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 455 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 611 slov
Lakomec Moliére, Jean-Baptiste Poquelin 639 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info