Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Evžen Oněgin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Evžen Oněgin
 
Název díla: Evžen Oněgin
Datum vložení: 13.5.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tento román psaný ve verších popisuje Evžena Oněgina, jako představitele petrohradské mládeže, který je již znuděn stylem života svým a svých vrstevníků. Už se mu nelíbí stálé oslavy, krátké milostné vztahy, povrchní život.

Oněgin odjíždí z Petrohradu na venkov, aby převzal dědictví po svém zemřelém strýci. Zde se setkává s básníkem a věčným snílkem Vladimírem Lenským, s kterým se spřátelí. Prostřednictvím Lenského se seznamuje se státkářkou Larinovou, která má dvě dcery, starší Olgu, jež je snoubenka Lenského a Taťánu. Taťána, jež Puškin přisuzuje ty nejkrásnější ženské vlastnosti, ušlechtilost a opravdový cit, se do Evžena Oněgina zamiluje a posílá mu dlouhý veršovaný dopis plný lásky. Evžen ji však odmítá.

Evžen jde společně s Lenským na oslavu k vdově Larinové, kde se znovu setkává s Taťánou. Ta je velice nervozní, čehož si všimne Evžen a nelíbí se mu to. Evžen začne flirtovat s Olgou, které to nevadí. Avšak všimne si toho zamilovaný a žárlivý Lenský, který se rozčílí a vyzve Oněgina na souboj. Oněgin vyhrává a zabije Lenského.

Evžen se rozhodne odjet a začne cestovat po Rusku. V té době se stařičká vdova Larinová rozhodne po tom všem neštěstí odvézt Taťánu do Petrohradu, aby zde nalezla ženicha. Prostý půvab Taťány přivábí ve společnosti pozornost váženého generála, za kterého se nakonec vdá.

Po třech letech se po dlouhých cestách vrací do Petrohradu Evžen Oněgin jenž se rozhodne zúčastnit plesu jenž je pořádán a na který byl pozván. Tam se setkává s Taťánou, hrdou a krásnou kněžnou a zamiluje se do ní. Stejně jako před lety ona mu, posílá ji teď také on dopis. Avšak Taťána, i když Oněgina stále miluje, ho odmítá a zůstává věrná svému manželovi.

Puškinův hrdina Evžen Oněgin ztrácí cestku k plnému a pozitivnímu životu, dokáže jen idealizovat vlastní zbytečnost a slabost. Je plný cynismu a skepse.Životopis spisovatele: Alexandr Sergejevič Puškin
Hodnocení: (hodnotilo 88 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 244 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 276 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 730 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 308 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 542 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 276 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 317 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info