Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Evžen Oněgin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Evžen Oněgin
 
Název díla: Evžen Oněgin
Datum vložení: 3.2.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
ALEXANDR SERGEJEVIČ PUŠKIN
EVŽEN ONĚGIN (1833)


Praha,1937.Sfinx.
Překlad:V.A.Jung

Příběh začíná vylíčením Oběgina v jeho 18ti letech jako dekadentního unuděného donjuana a končí v 30ti letech jako děkabrista. Zhýčkaný a nafoukaný mladý Oněgin se baví získáváním dívek. Přes přítele Lenského se seznámí s Ologou a Taťánou. Mladá Taťána se do něj zamiluje a napíšemu milostný dopis - ale Oněgin ji odmítne. Následuje zlý sen Taťány mezi strašidly, jimž velí Oněgin.
Oněgin nakonec vyprovokuje svého přítele Lenského, manžela Olgy (sestry Taťány) - zatančí si s jeho ženou. Lenskij ho vyzve na souboj, při kterém ho Oněgin zabije. Evžen Oněgin po této události odjíždí do ciziny, kde hledá klid.

Nedlouho po smrti Lenského si Olga provdá za plukovníka a odjíždí pryč. Na statku zůstává samotná Taťána, kterou se snaží provdat, a proto ji odvezou do Moskvy. Tam se vdá za starého generála. Po svatbě se setkává znovu s Oněginem, který jí napíše milostný dopis - ona ho ale odmítá, ačkoliv je do něj stále zamilovaná. Oněgin tak ztráí poslední naději, že najde smysl života.

vypravěč: občas psáno ich-formou, vypravěč se zná s Oněginem a líčí jeho příběh. Mluví též v knize o knize, o tom jak bude přijata a co od ní čtenář může očekávat.

(doslov): Oněgin má tři podoby: dekadent- don juan - děkabrista
- považuje se za protikad romantického přítele Lenského

překlad:14tiveršíŽivotopis spisovatele: Alexandr Sergejevič Puškin
Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 244 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 276 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 419 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 730 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 542 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 276 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 317 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info