Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Evžen Oněgin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Evžen Oněgin
 
Název díla: Evžen Oněgin
Datum vložení: 15.4.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Forma: tzv. Oněginská sloka tj. 14 veršů (ABAB AABB ABBA AA)

Hlavní postavy:
Evžen Oněgin
Vladimir Lenskij
Olga Larkinová
Taťjana Larkinová

Děj: Evžen, který si dosud jen užíval života vyšší společnosti, se stěhuje na venkov, kde po strýci zdědil statek. Spolu s ním tam je i jeho příbuzný Lenskij, mladý dumavý básník. Ten ho seznámí s Larkinovými a jejich dcerami Olgou, Lenského snoubenkou, a Taťjanou, která se do něj ne první pohled zamiluje. Vyznává se mu v dopise. Nejdřív jí neodpovídá a nakonec jí odmítne, že se ještě nechce vzdávat své svobody. A aby to dokázal na oslavě Taťjaniného svátku protančí celý večer s Olgou. To pobouří i Lenského, takže vyzívá Evžena na souboj. Lenskij je poražen a umírá. Evžen je zdrcen přítelovou zbytečnou smrtí a odjíždí putovat po Rusku. Po nějakém čase dorazí do Petrohradu, kde potká Taťjanu, která se tam mezitím provdala za vlivného generála. Evžen se do ní zamiluje, dvoří se jí, vyhledává její společnost a nakonec jí dopise, pošle vyznání. Ona mu odpoví, že ho nikdy nepřestala milovat, ale svého manžela opustí.

Znaky romantismu:
Olga – Prožívá osudovou lásku, citlivá, samotářka, žije snem o Evženovi, spontání, emotivní
Evžen – Nejdřív je klasickým člověkem tekdejší společnosti (povrchní, ve středu dění,..), poté se stává Romantickým hrdinou (viz Olga)Životopis spisovatele: Alexandr Sergejevič Puškin
Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 244 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 276 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 419 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 730 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 308 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 542 slov
Evžen Oněgin Puškin, Alexandr Sergejevič 317 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info