Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Saturnin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Saturnin
 
Autor: Zdeněk Jirotka
Název díla: Saturnin
Datum vložení: 19.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Satirický příběh vypráví o dobrodružství a o problémech jednoho mladého muže a jeho sluhy Saturnina. Mladý muž žije v celku klidným životem, bydlí v jednom starém domě v Praze, chodí do práce a líbí se mu slečna Barbora, která hraje mistrně tenis. Mladý muž se rozhodne, že přijme sluhu. Na inzerát se mu přihlásí originální pan Saturnin. Vyhovuje všem jeho požadavkům, dokonce má i vřelá doporučení, a tak se muž rozhodne, že Saturnina přijme. Saturnin je člověk originální a poněkud zvláštní. Jednou sluha pánovi zavolá, že přestěhoval jejich domácnost na obytnou loď-hausbót. Zde učí Saturnin pána hrát tenis, aby porazil slečnu Barboru. Pohodový život na lodi naruší příjezd tety Kateřiny se synem Miloušem. Ta má v úmyslu zde strávit několik týdnu dovolené. Vystrnadit tetu se povede díky geniálnímu nápadu Saturnina; tetu s Miloušem vystraší pomocí masek Mikuláše a čerta. Mladý muž dostává pozvánku od svého bohatého dědečka a rozhodne se strávit dovolenou ve vile u dědečka spolu se Saturninem. Tam se potkává s dědečkovým přítelem doktorem Vlachem, s tetou Kateřinu a Miloušem, ale také s krásnou slečnou Barborou. Ve vile se odehraje spousta veselých příhod. Pěkná idylka končí, když se venku spustí silné deště, které zvednou hladinu řeky. Ta strhne jediný most, který je jedinou spojnicí městečka s dědečkovou vilou. Kuchařka se služebnou zůstala na druhé straně mostu, ve vile nejde elektřina. Za těchto okolností se mladý muž začne sbližovat se slečnou Barborou. Po Barboře touží i bratránek Milouš a snaží se mladému muži a Barboře do jejich vztahu zasahovat. V tom mu však brání sluha Saturnin. Když začnou docházet potraviny, rozhodnou se všichni, že podniknou túru, jdou lesem až dorazí ke srubu doktora Vlacha. Zde přespí a ráno se vydávají na cestu do městečka. Když dorazí, zjistí, že most je již opraven. Po prázdninách se všichni vracejí do svých domovů, jen Saturnin zůstává u dědečka.Hodnocení: (hodnotilo 319 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Saturnin Jirotka, Zdeněk 302 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 369 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 1262 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 631 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 352 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 353 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info