Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Saturnin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Saturnin
 
Autor: Zdeněk Jirotka
Název díla: Saturnin
Datum vložení: 24.8.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Mladý gentleman se rozhodne pořídit si sluhu. Přes inzerát si najme Saturnina. Zvláštního, inteligentního sluhu se zvláštním smyslem pro humor. Pán se vlastně nikdy nedozví, jestli je Saturnin neuvěřitelně předvídavý a prohnaný nebo má jen neuvěřitelné štěstí. Ze samého začátku vypěstuje svému pánovi pověst hrdiny, dobrodruha a lovce, i když ten se o tom slovem nezmínil a samozřejmě se ani jedna z úžasných historek nezakládá na pravdě. Přestěhuje ho na loď, a dokonce ho zbaví jeho úlisné tety Kateřiny i s jejím synem, falešným světákem z pomocné třídy, osmnáctiletým Miloušem. Po té oba odjíždějí na relaxační pobyt k pánovu dědečkovi. Zde se opět potkají s tetou K. a M., ale také se svým známým doktorem Vlachem a slečnou Barborou, do které se mladý gentleman ihned zamiluje. Samozřejmě jako gentleman zcela nezištně a velmi striktně. Zpočátku klidný pobyt se i díky Saturninovi stane jedním velkým dobrodružstvím. Domeček je odříznut od světa záplavou, a tak se všichni jeho obyvatelé vydají na tůru. Během té se zraní dědeček a všem velmi klesne nálada, protože museli nocovat venku a vyspali se velmi málo. Jen aby zjistili, že most, kvůli kterému se vydali na tůru a který byl stržen vodou, už znovu stojí. I tak ale dobrodružství nebylo marné. Slečna Barbora se velmi sblížila se S. pánem. Když jsou všichni zpátky doma, rozhodne se teta starat o dědečka. Ten z jejího starání zešílí. Později se ukáže, že šílenství bylo hrané a byl to S. nápad. Příběh končí schůzkou B. se S. pánem, Saturnina si ponechá dědeček a teta Kateřina se znovu vdá, protože na dědečkovo jmění si musí nechat zajít chuť. Vše díky Saturninovi...Hodnocení: (hodnotilo 76 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Saturnin Jirotka, Zdeněk 302 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 362 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 1262 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 631 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 352 slov
Saturnin Jirotka, Zdeněk 353 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info