Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Petr a Lucie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Petr a Lucie
 
Autor: Romain Rolland
Název díla: Petr a Lucie
Datum vložení: 21.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Petr je teprve semnáctiletý chlapec, žijící v Paříží. Všude kolem zuří válka (první světová) a on má ve svých osmnácti narukovat. Osmnáct mu bude za půl roku. Zrovna, když jede v metru, potká Lucii a okamžitě se do ní zamiluje. Rolland velmi barvitě popisuje jak jejich vztah, tak nesmyslnost války. Její hrůzy a hlavně její dopad na mysl mladých lidí, kteří ve válce umírali, ale nezpůsobili ji. Petr s Lucií se milují vášnivě, bez naděje na budoucnost. Rozhodnou se tajně oddat - ale jen mezi sebou, žádný kněz nebo podobně - při jedné z hudebních "slavností" v kostele. Přísahají si věrnost. V tom na kostel spadne bomba a oba zabije padající sloup.Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Petr a Lucie Rolland, Romain 880 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 290 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 802 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 94 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain Rolland 634 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info