Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Petr a Lucie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Petr a Lucie
 
Autor: Romain Rolland
Název díla: Petr a Lucie
Datum vložení: 4.3.2008
Referát vložil: shakiss

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Již třicet dní se píše se rok 1918. Ve Francii stále zuří válka. A právě zde začíná náš příběh..

Lidé prchají do prostor podzemní dráhy, aby našli alespoň dočasný azyl. Mezi nimi i mladý muž Petr Aubier, který se zde poprvé setkává s Lucií. Nepromluví spolu, jen se vlivem tísnícího davu dotýkají. O pár dní později se spolu znovu potkávají. Opět žádná slova, jen vyzývavé úsměvy.

Na třetím setkání se už ale Petr odhodlá a dá se s dívkou do hovoru. Začíná se rodit láska. Tráví spolu spousty času, Petr doprovází Lucii i do práce. Ta se živí malováním kýčů a následně svá díla prodává, aby si vydělala na živobytí.

Oba milenci přestávají vnímat svět kolem. Žijí jen pro sebe, zapomínají na válečné útrapy, které sužují jejich zemi. Dokonce si slíbí, že se o Velikonocích vezmou.

Oba je ale trápí představa, že Petr bude v červnu odvolán do války, ve které už bojuje i jeho starší bratr Filip. Snaží se proto co nejvíce užívat života. Jeden žije pro druhého.

O Velkém pátku, který roku 1918 připadl na 29. březen a kdy si Petr s Lucií šli slíbit lásku do chrámu na náměstí svatého Gervasia, je ale potkala tragédie. Jeden z pilířů chrámu se vlivem válečných otřesů zřítil přímo na Petra a Lucii, kteří takto zemřeli ve vášnivém objetí.Hodnocení: (hodnotilo 31 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Petr a Lucie Rolland, Romain 880 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 136 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 802 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain 94 slov
Petr a Lucie Rolland, Romain Rolland 634 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info