Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

trias

Zařazeno: iReferaty.cz > Slovník cizích slov > trias
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'

trias

 • Trias je geologické období, které následuje po období Permu a předchází období Jury. Toto období začalo před přibližně 252,2 miliony lety a skončilo před 201,3 miliony lety. Název "Trias" je odvozen od tří skupin hornin, které jsou typické pro toto období - triasu.

  Během období Triasu došlo k významným geologickým událostem, včetně dalšího vývoje superkontinentu Pangea, který začal být rozdělován na menší kontinentální bloky. Toto rozdělení kontinentů mělo vliv na klima, oceánské proudy a životní prostředí.

  V průběhu triasu pokračovala evoluce života na Zemi. Rozvinuly se nové druhy rostlin a živočichů, včetně prvních dinosaurů, plazů, hmyzu a předků savců. Trias je také známé období pro vývoj prvních obratlovců, kteří dokázali přežívat a rozmnožovat se na souši.

  Konec období Triasu byl charakterizován dalším hromadným vymíráním, které ovlivnilo mnoho druhů a vedlo k dalším změnám ve složení živého světa. Následující období Jury přineslo další významné změny v geologické historii Země.

  Jedná se o období druhohor.

  Souvisijící slova


   
   


   
   
  Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
  Zásady zpracování cookies

  © provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
  Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
  Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info