Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Malý princ

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Malý princ
 
Autor: Antoine de Saint Exupéry
Název díla: Malý princ
Datum vložení: 23.5.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha se jmenuje Malý princ a napsal ji a ilustroval francouzský spisovatel: Antoine de Saint-Exupéry.

Antoine de Saint-Exupéry napsal celou řadu knih, ale toto je jedno z jeho nejslavnějších děl moderní světové literatury. Věnoval ji svému nejlepšímu příteli Léonu Werthovi, ale na omluvu všem dětem, že ji věnoval dospělému člověkovi, své věnování upravil na: Léonu Werthovi, když byl ještě malým chlapcem.

Vybrala jsem si tuto knížku, protože už jsem ji dříve několikrát četla a velmi se mi zalíbila a myslím si, že se zalíbí každému, kdo si ji přečte.
Může se zdát, že spisovatel napsal tuto knihu pro ty nejmenší, ale není tomu tak. Kniha je určena všem, kdo si ji bude chtít přečíst a to bez ohledu na věk.

Malý princ je kouzelná a pohádková bytost, která přichází na naši Zemi ze vzdálených světů vesmíru jen proto, aby se někde v poušti setkal s autorem a prozradil mu tajemství své podivuhodné a zajímavé životní pouti. Ale prozradí mu ovšem daleko víc. Prozradí mu tajemství dobra, krásy, lásky a čistého srdce.

Jak sám autor tvrdí, je to líbezná knížka, která přiroste k srdci každému, kdo věnuje alespoň trochu svého volného času a přečte si ji. Byla milá a blízká všem čtenářským generacím a každý se k ní nejednou a rád vrací.

Kniha byla napsána v roce 1946, ale její děj se odehrává o šest let dříve, a to v roce 1940 na poušti uprostřed Sahary.

Přeložila ji Zdeňka Stavinohová a Albatros, nakladatelství pro děti a mládež, ji vydal jako svou 3921. publikaci roku 1972 v edici Jiskřičky.Hodnocení: (hodnotilo 230 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 2333 slov
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 1544 slov
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 1021 slov
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 420 slov
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 2095 slov
Malý princ Exupéry, Antoine de Saint 418 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info