Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bylo nás pět

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bylo nás pět
 
Název díla: Bylo nás pět
Datum vložení: 20.12.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha vystihuje kluky, jak v partě vymýšlejí všelijaké rošťárny. Kniha je o pěti klucích, kteří se jmenují Petr, Čenda, Eda, Tonda a Zilvar z chudobince. Parta bojuje s Habrováky a s Drážáky.
Hlavní postavou je Péťa. Ten má tatínka, který vlastní Koloniál. Doma mají služku, která se jmenuje Kristýna (Péťa jí říká Rampepurda Rampepurďácká)a samozřejmě hodnou maminku.

Líbila se mi rošťárna, jak kluci šli zadarmo do biografu. Bylo to jednoduchý, protože jeden zaplatil lístek a ostatním klukům pak otevřel okno a oni vlezli dovnitř. Udělali to několikrát, než na to přišel hlídač a kluci byli doma biti. Klukům o tom okně řekl Zilvar, protože byl z chudobince a neměl na lístek.

Péťa je vůdce party, je to normální kluk, Čenda se všemu směje, Eda si zase všechno zapisuje do deníčku hříchů a pak se vyzpovídá na svaté zpovědi, Tonda je vynálezcem a nakonec Pepa je z kluků nejstatečnější, ale má tatíka s dřevěnou nohou, o kterou přišel ve válce a aby toho nebylo málo, tak mu umřela maminka. Tyto kluky doprovází pes Pajda. Kluci si říkají Bylo nás pět.

Životopis spisovatele: Karel Poláček
Hodnocení: (hodnotilo 706 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Bylo nás pět Poláček, Karel 184 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 161 slov
Bylo nás Pět Poláček, Karel 778 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 123 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 75 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 715 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 1358 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 88 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 513 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 647 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 198 slov
Bylo Nás Pět Poláček, Karel 127 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 655 slov
Bylo nás pět Poláček, Karel 429 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info