Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romeo a Julie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romeo a Julie
 
Název díla: Romeo a Julie
Datum vložení: 27.1.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh tragické lásky veronských milenců. Rodiny Monteků (Romeo) a Kapuletů (Julie) jsou dlouhodobě znepřátelené. Při každém setkání členů rodiny nebo jen služebnictva dochází ke slovním napadání i ke rvačkám a šarvátkám. Jednou se Romeo vydá na ples, kde hledá svou milovanou Rozvalinu, setkává se však s krásnou dívku, do níž se na první pohled zamiluje a zjistí, že i dívka mu věnuje své sympatie. Vyptává se, kdo je neznámá, a od její chůvy se dozvídá, že její matkou je paní domu. I Julie vyzvídá, kdo je neznámý mladík. Dozvídá se, že Romeo je syn starého Monteka. Oba mladí lidé se scházejí v zahradě Kapuletových - Julie je na balkóně, pod nímž stojí Romeo. Povědí si navzájem o své lásce a rozhodnou se, že se dají tajně oddat. Romeuv zpovědník, bratr Vavřinec, se domnívá, že po jejich sňatku se znepřátelené rody usmíří a jejich prosbě vyhoví. Vše ale bude úplně jinak. Juliin otec se rozhodne, že ji provdá za hraběte Parise. Julie je nešťastná, a tak jde žádat o radu bratra Vavřince. Od něj dostane lahvičku s trestí, po níž bude osmačtyřicet hodin vypadat jako mrtvá.
Místo svatby se konal pohřeb. Julii uložili do rodinné hrobky a mezi tím poslal bratr Vavřinec vzkaz Romeovi a o tom, aby vysvobodil a unesl Julii z rodinné hrobky. Vzkaz se však nedostane a Romeo se dozvídá od cizích, že Julie je mrtvá. Vydá se za ní do hrobky kde se střetne s hrabětem Parisem. Romeo zabije Parise a sám se zabije jedem. Když se Julie vzbudí a uvidí kolem sebe tu spoušť, zabije se dýkou.
Do hrobky mezi tím přispěchají obě dvě rodiny i s bratrem Vavřincem. Který celou záhadu objasní.

Úryvek: „ Montekové a Kapuletové, dojati strašným osudem milenců, podávají si ruce ke smíření.“Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 103 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Romeo a Julie Shakespeare, William 295 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 464 slov
Romeo a Jůlie Shakespeare, William 233 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1031 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 645 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1038 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 305 slov
romeo a julie Shakespeare, William 161 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 460 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 546 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 695 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 199 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info