Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romeo a Julie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romeo a Julie
 
Název díla: Romeo a Julie
Datum vložení: 3.8.2013

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Montekové a Kapuleti jsou rodiny které se nenávidí. To si mysleli i Romeo s Julií, než se potkali na jedné společné hostině. Romeo se zamiloval do Julie. Pak se tajně oddali. Jenže poté se strhla bitka a Romeo zabil člena rodiny Kapuletů - Tybalta. Měšťané ho vyhnali z města. Julie se trápila a její otec jí domluvil svatbu s knížetem. Ale ona vyhledala kněze, aby jí pomohl od druhé svatby, jinak se prý zabije v kostele. Kněz jí dal uspávací lektvar po kterém tělo nejeví známky života, Romeovi poslal vzkaz ve kterém se píše že má přijít do její hrobky, až uspávací účinky pominou. Ale ten vzkaz k němu nedorazil a Romeo si myslel, že je Julie opravdu mrtvá a proto se nad jejím tělem otrávil pravým jedem. Jenže se Julie zrovna probudila a když uviděla mrtvého Romea tak se probodla jeho dýkou.

Hodnocení: Toto dílo Williama Shakespeara bylo zajímavé, občas jsem se ale musel vracet a kus stránky sem musel číst znova než jsem pochopil děj.Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Romeo a Julie Shakespeare, William 295 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 364 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 464 slov
Romeo a Jůlie Shakespeare, William 233 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1031 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 645 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1038 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 305 slov
romeo a julie Shakespeare, William 161 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 460 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 546 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 695 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info