Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romeo a Julie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romeo a Julie
 
Název díla: Romeo a Julie
Datum vložení: 4.6.2006
Referát vložil: Aneta Novická

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Romeo a Julie
Příběh Romea a Julie je známý po celém světě. Film byl utvořen podle divadelní předlohy Wiliama Shakespeara. Děj filmu se odehrává v italské Veroně, kde zuří nepřátelství mezi rody Monteků a Kapuletů. Jejich nepřátelství zapříčiňuje rvačky mezi mladými Monteky a Kapulety na náměstí Verony. Vévoda, který ve Veroně vládne, už rvačky několikrát zakázal, ale popichování mezi rody je vždy znovu vyvolává.
Kapuleti večer pořádají ples a mladí Monteci s tvářemi skrytými za škraboškami se vplíží na ples. Montekův mladý syn Romeo je na plese oslněn nebeskou krásou Kapuletovi dcery Julie a na první pohled se do ní zamiluje. Oba spolu v zákoutí plesu laškují. Po skončení plesu se Romeo dostává na zahradu Kapuleů a spatří na balkóně překrásnou Julii. Chvíli poslouchá, co si Julie pro sebe říká, a slyší, jak mu Julie vyznává lásku. Když se Romeo Julii ukáže, Julie se lekne, ale poté si slíbí věrnou lásku a příslib manželství. Ráno jde Romeo za svým věrným mnichem Vavřincem, aby je ještě toho dne oddal. Po tajném sňatku jde Romeo na náměstí Verony a vidí Tybalta, Julijiného bratrance, jak popichuje Mercuria, Romeova příbuzného. Do rvačky Tybalta a Mercuria zasáhne Romeo, ale Tybalt pod Romeovou rukou zasáhne Mercuria a ten umírá. Romeo za pomstou Mercuria dohání Tybalta a po potyčce Tybalta zabije. Romeo se utíká schovat k bratrovi Vavřinci a mezi tím jsou obě těla Mercuria a Tybalta odneseny před sídlo veronského vévody a Romeo je vyhoštěn z Verony. Ještě před svým odjezdem stráví noc se svojí milovanou Julií. Julie je zdrcena, protože ji její otec nutí, aby si vzala za muže veronského hraběte Parise. Se zoufalstvím jde k bratru Vavřincovi a ten ji dává lahvičku s nápojem, který když vypije, tak bude vypadat jako mrtvá a bude pohřbena v hrobce Kapuletů a až se probudí, tak ji odveze Romeo do Mantovy, kam odjel po vyhoštění. Romeo se dozví nepřesné informace, přijíždí do Verony a nad Juliiným tělem se otráví. Když se Julie probudí ze svého smrtelného spánku, spatřuje mrtvého Romea a probodne se v žalu nožem. Nad těly milenců uzavírají pozůstalí obou rodů v přítomnosti vévody chmurný mír.

Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 59 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Romeo a Julie Shakespeare, William 295 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 364 slov
Romeo a Jůlie Shakespeare, William 233 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1031 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 645 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1038 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 305 slov
romeo a julie Shakespeare, William 161 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 460 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 546 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 695 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 199 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info