Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romeo a Julie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romeo a Julie
 
Název díla: Romeo a Julie
Datum vložení: 12.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v severoitalském městě Veroně, kde spolu soupeří dva znepřátelené rody, Montérové a Kapuletové. Na jednom večírku, kde jsou přítomny oba rody, se Romeovi z rodu Montéků zalíbí dívka Julie z rodu Kapuletů.

Setkají se v Juliině zahradě a velice se do sebe zamilují. S pomocí Juliiny chůvy se dohodnou s mnichem Vavřincem na termínu tajné svatby. Den před svatbou ale Romeo zabije v souboji Tybalda, bratrance Julie. Za trest je vyhoštěn z města. Mezitím najdou rodiče Julie vhodného ženicha pro svou dceru, protože o svatbě s Romeem nic nevědí. Julie tuto svatbu odmítá, ale na radu mnicha Vavřince svoluje. Nikdo neví, že od něj dostala uspávací prášek, po kterém člověk vypadá jako kdyby byl mrtvý.
Den před svatbou Julie vypije rozpuštěný prášek. Druhý den ráno ji najdou „mrtvou“ a nechají ji pohřbít. Bratr Vavřinec pošle Romeovi posla, aby se tajně vrátil do Verony. Posel se zprávou je zatčen a Romeo, který se dozví, že Julie zemřela, si koupí jed a v noci se vydá k hrobu, aby se otrávil. Na hřbitově potká ženicha Julie a v souboji ho zabije. Nešťastný Romeo si lehne vedle Julie a otráví se jedem. Bratr Vavřinec přichází, aby pomohl milencům k útěku, ale probouzející se Julie vedle sebe spatří mrtvého Romea a jeho dýkou se zabije.

Přichází stráže, přichází Kapuletové a Montérové. Jsou zahanbeni, ale ani usmíření obou rodů nevrátí jejich dětem život.

Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 214 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Romeo a Julie Shakespeare, William 364 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 464 slov
Romeo a Jůlie Shakespeare, William 233 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1031 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 645 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 1038 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 305 slov
romeo a julie Shakespeare, William 161 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 460 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 546 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 695 slov
Romeo a Julie Shakespeare, William 199 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info