Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinson Crusoe

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robinson Crusoe
 
Autor: Daniel Defoe
Název díla: Robinson Crusoe
Datum vložení: 20.3.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavním hrdinou je nejmladší syn rodiny Crusoeových, Robinson. Velmi rád chodil do přístavu pozorovat lodě a jeho největším snem bylo stát se námořníkem. Jednou ho v přístavu potkal jeho kamarád, jehož otec vlastnil jednu loď., která převážela obilí. Nabídl Robinsonovi, že ho vezmou sebou na plavbu. Robinson si doma sbalil věci a vyjel s nimi na moře. Na moři je zastihla velká bouře,kapitán vyhazoval pytle s obilím, aby se loď nepotopila, Robinson dostal mořskou nemoc. Ale nakonec to všechno dobře dopadlo, v pořádku se vrátili do přístavu. V Londýně se seznámil Robinson s kapitánem lodi, která plula mezi Londýnem a Guineou. Robinsonovi vyprávěl o tom, jak je v Africe krásně, jak je země bohatá a krásná. Robinson tu krásu chtěl vidět, a tak ho kapitán vzal na jednu plavbu sebou. Loď ale přepadli piráti. Robinson padl do zajetí a stal se z něho otrok. Seznámil se s Mulejem a černošským Xury. Robinsonovi se podařilo s Xurym uprchnout. Na moři spatřil španělskou loď, která je vzala na palubu. Stihla je však silná bouře a loď ztroskotala. Robinson doplul na neznámý ostrov a zabydlel se v jeskyni. Zhotovil si sluneční hodiny a kalendář, udělal si zbraně, pokoušel se rozdělat oheň, z velkého listu si vyrobil slunečník. Neustále objevoval nové a nové věci na ostrově a bydlení si zdokonaloval. Jednou se Robinsonovi naskytl hrůzostrašný pohled. Spatřil divochy, kteří zabili mladého zajatce a chystali se ho sníst. Druhý zajatec utekl a s pomocí Robinsona se mu to podařilo. Ti, co ho pronásledovali, zabil a zachráněnému muži dal jméno Pátek. Po několika letech se Robinsonovi konečně podaří vrátit se domů, bere sebou i Pátka.Hodnocení: (hodnotilo 733 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 145 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 238 slov
Robinson Crusoe was a man that always wanted to be on the sea. But his father to
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 1445 slov
Daniel Defoe - Robinson Crusoe Daniel Defoe se narodil asi roku 1660 – a
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 587 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 417 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 104 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 330 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 316 slov
Robinson crusoe Defoe, Daniel 350 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 353 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 206 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info