Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinson Crusoe

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robinson Crusoe
 
Autor: Daniel Defoe
Název díla: Robinson Crusoe
Datum vložení: 26.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Robinson Crusoe
Napsal:Daniel Defoe
Nakladatelství:Albatros
Ilustrace:Zdeněk Burian

Děj knihy se odehrává v 17. století v Anglii. Malý Robinson se narodil německým rodičům otec byl obchodník. Robinson byl chytrý chlapec. Otec z něj chtěl mít úředníka. Malý chlapec miloval moře a chtěl se stát námořníkem. Dokázal hodiny pozorovat námořníky a lodě. Robinson odjel na obchodní cestu ho Hullu. V Hullu potkal svého přítele Martina. Martin přesvědčil Robinsona, aby s ním odjel lodí do Londýna. Robinson zapomněl na rodinu a povinnosti. Z Londýna odjel lodí na Guineiské pobřeží. Přepadli je piráti, Robinsona zajali i ostatní námořníky, chtěli prodat jeho otroka. Utekl ze zajetí s přítelem Xurym, který byl černoch. Plavili se do Jižní Ameriky. Loď narazila na skálu a ztroskotala. Robinson se probudil na opuštěném ostrově. Objevil jeskyni, kde si udělal bydlení. Na ostrově bylo různé ovoce, ale hlavně voda. Udělal si kalendář a sluneční hodiny. Po velké bouřce získal i oheň, když hořela tráva a stromy. Z vraků lodí získal zbytky dřeva. Chytil zraněnou kozu kterou vyléčil. Celý ostrov prošel a objevil mnoho zvířat a ovoce, které mu poskytli stravu. Prožil velké zemětřesení. Znovu získal oheň. Robinsonovi se na ostrově dařilo. Objevil vrak lodi, která ztroskotala a odnesl si z ní mnoho potravin, zbrani a oblečení. Po šesti letech objevil lidské stopy. Na ostrov přijeli lidojedi a chtěli si udělat hostinu ze zajatců. Robinson zachránil jednoho domorodce. Naučil jej mluvit, lovit, stavět dům a hlavně bránit ostrov. Dal mu jméno Pátek. Tak spolu prožili jedenáct let. Zažily mnoho příhod, které z nich udělali přátele. Na ostrově se objevily piráti, kde chtěli zabít kapitána lodi a jeho lidi. Robinson pomohl s Pátkem je zachránit a znovu vrátit jejich koráb. Tak se Robinson vrátil po jedenácti letech zpět do Anglie. Do Anglie si přivezl i Pátka, který mu pomáhal doma s obchodem. Je to zajímavý příběh člověka, který zažil mnoho útrap, těžký život ztroskotance a zůstal člověkem.Hodnocení: (hodnotilo 132 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 348 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 145 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 238 slov
Robinson Crusoe was a man that always wanted to be on the sea. But his father to
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 1445 slov
Daniel Defoe - Robinson Crusoe Daniel Defoe se narodil asi roku 1660 – a
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 587 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 104 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 330 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 316 slov
Robinson crusoe Defoe, Daniel 350 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 353 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 206 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info